środa, 5 listopada 2014

Domowe sposoby na ból zęba

Najczęstsze sposoby na ból zęba


ALKOHOL


alkohol na ból zęba
 
Wypijamy mały kieliszek i płuczemy nim jamę ustną zwłaszcza okolice bolącego zęba lub nasączyć nią wacik i przyłożyć do bolącego zęba. Alkohol jak wiadomo ma właściwości odkażające i przeciwbólowe. Należy pamiętać żeby nie przesadzić!


CZOSNEK


czosnek na ból zęba

 Czosnek zawiera allicynę, która jest naturalnym antybiotykiem. Tak samo jak podnosi nam odporność, tak samo usuwa bakterie powodujące stan zapalny i ból zęba.Można przyłożyć do bolącego zęba przekrojony ząbek czosnku, bądź żuć go przez około 10 - 15 minut.lub zrobić z nich płukankę. Rozgniatamy 6-8 ząbków czosnków, mieszamy w 0,5 kubka wody i płuczemy usta.
Dobrą metodą walki z bólem jest również mieszanka
czosnek, cebula i sól. Składniki w równych proporcjach, należy razem utrzeć, aż do uzyskania jednolitej zawiesiny i przyłożyć ją na bolący ząb, od góry przykładając wacikiem.
SODA OCZYSZCZONA


ból zęba soda

Soda oczyszczona zawiera dużo sodu. Trzeba rozpuścić 1 łyżkę stołową w połowie kubka ciepłej wody. Do tego musicie dodać szczyptę soli i otrzymujecie gotową płukankę, która łagodzi bolące miejsce.

 TOREBKA HERBATY


na ból zęba herbata

 Herbata zawiera dużo kwasu taninowego i pomaga w łagodzeniu bólu.Trzeba przyłożyć w bolące miejsce i przycisnąć lekko nasączoną torebkę z herbatą.

GOŹDZIKI


na ból zęba goździki

Zawierają eugenol, czyli związek będący naturalnym anestetykiem (znieczulanie) i antyseptykiem (odkażanie). To właśnie ta substancja nadaje goździkom  charakterystyczny zapach.

Można posmarować bolące miejsce olejkiem goździkowym, ewentualnie rozetrzeć goździki, lub przegryźć i przyłożyć do bolącego zęba.

PIEPRZ+SÓLNależy 1/4 stołowej łyżki soli wraz ze szczyptą pieprzu przyłożyć bezpośrednio w bolące miejsce.

OSOLONA WODA

W szklance ciepłej wody należy rozpuścić trochę soli.Wypłukanie ust taką miksturą daje chwilową ulgę.

 

WANILIA

na ból zęba wanilia

 

Trzeba zrobić albo kupić wyciąg z wanilii i umieścić kilka kropel bezpośrednio na bolącym zębie. Można też wziąć trochę więcej np. 1 łyżeczkę i rozetrzeć językiem wokół zainfekowanego miejsca.

 

OCET

na ból zęba ocet

 
Trzeba nasączyć wacik kosmetyczny odrobiną octu. Taki kompres przykładamy bezpośrednio do zęba.
Druga wersja, dla tych co lubią płukanki. Dodajemy 2 łyżeczki sody oczyszczonej do 2 łyżek stołowych octu. Taką mieszaninę należy rozprowadzić bezpośrednio na zęba i na obszar wokół niego. Po 2 minutach trzeba przepłukać usta wodą, żeby pozbyć się smaku.

SZAŁWIA

szałwia na ból zęba

Ma właściwości odkażające i przeciwzapalne. Zrobić herbatkę z kilku torebek szałwii, poczekać aż ostygnie i przepłukiwać nią usta. Podobnie działa napar z mięty.


ASPIRYNA

Rozpuścić aspirynę w niewielkiej ilości wody, nasączyć nią wacik i przykładać do bolącego miejsca.

OLEJEK JODŁOWY

  Bawełniany wacik zwilżyć olejkiem jodłowym i przyłożyć go do bolącego zęba na ok. 10-15 minut. Metoda działa również w stanach zapalnych dziąseł. Powtarzać co 1,5-2h, aż do ustąpienia dolegliwości bólowych.

  MASAŻ PUNKTU NA DŁONI

 Masaż punktu na dłoni, w którym łączą się kości kciuka i palca wskazującego. Masować należy przeciwną stronę do bolącego zęba, tzn. lewą dłoń przy bólu zęba po prawej stronie i na odwrót. Stymulując ten punkt, nalezy wykonywać intensywne ruchy kołowe przez około 5-10 minut.

PŁUKANIE UST MIESZANKĄ

złożoną z 5-6 kropli jodyny i łyżeczki soli, rozpuszczonych w szklance wody. Takim specyfikiem należy przepłukiwać okolice bolącego zęba.Jodyna, podobnie jak prezentowane powyżej środki, ma działanie przeciwbólowe i dezynfekujące

 NALEWKI WALERIANOWE LUB KAMFOROWE

 Wystarczy umieścić wacik, nasączony w jednej lub drugiej nalewce, na lub w okolicach bolącego zęba, aby ukoić ból.

 Jedyną skuteczną metoda na pozbycie się bólu jest wyleczenie zęba!

Odwiedź stomatologa :)

 0 komentarze:

Prześlij komentarz