sobota, 9 listopada 2013

Domowe sposoby na ból głowy

Sposoby na ból głowy

 

AKUPRESURA

domowe sposoby na ból głowy

 Ten sposób na ból głowy polega na uciskaniu poszczególnych miejsc 20 razy przez 2 minuty. Ucisk pobudza produkcję endorfin, które zmniejszają odczuwanie bólu. Uciskanie przeprowadź w następującej kolejności: uciskaj punkt miedzy brwiami, następnie uciskaj miejsce między kciukiem a palcem wskazującym (powtórz na obu dłoniach), uciskaj zagłębienie na środku karku, tuż nad linią włosów, ostatni punkt to miejsce na stopie między paluchem a drugim palcem.


MASAŻ GŁOWY

Masaż wykonuj trzema środkowymi palcami. Koniuszkami palców delikatnie uciskaj brwi i przeciągaj od nasady nosa do zewnętrznej części brwi. Następnie zrób delikatny masaż twarzy, skroni, głowy i karku.ROZLUŹNIENIE MIĘŚNI KARKU I SZYI

Usiądź wygodnie i powoli przechyl głowę tak jakbyś chciała dotknąć uchem ramienia. Ćwiczenie wykonaj w obie stron. Następnie powoli obróć głowę w jeden i potem drugi bok. Następnie opuść głowę w dół i zataczaj nią koła.

LEKI

skuteczne sposoby na ból głowy
Jeśli dokucza ci migrena, zażyj środek przeciwbólowy. Jednak przed użyciem zapoznaj się z ulotką. Dowiesz się jak dawkować lek i czy nie ma jakichś przeciwwskazań. Jeżeli ból jest silny i często się pojawia, udaj się do lekarza. Leki na receptę mają jednak wiele skutków ubocznych.
Doraźne leczenie przeciwbólowe: stosowane są dostępne bez recepty niestereoidowe leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen oraz naproksen sodu,

ZIOŁA

spsoby na ból głowy zioła

 Zioła to naturalne sposoby na ból głowy. Wypij napar z mięty, białej wierzby, imbiru, kozłka lekarskiego, rumianku.

Inne rady:

  • w ciągu godziny wypij małymi łykami litr chłodnej wody;
  • dotleń organizm - w tym celu wybierz się na spacer i głęboko oddychaj;
  • namocz stopy w ciepłej wodzie, a na czoło przyłóż kompres;
  • weź ciepłą kąpiel;
  • odpocznij w zaciemnionym pokoju.
  •  nacieranie olejkiem miętowym.
  •  Dobrym sposobem na radzenie sobie z tym kłopotem jest także wypicie mocnej kawy z 2 łyżkami soku z cytryny. Rozszerzy ona naczynia krwionośne i pomoże uporać się z dolegliwościami wywołanymi także przez nagły spadek ciśnienia na dworze czy kac. Sok z cytryny nie tylko podnosi odporność, ale również wspomoże organizm w uwalnianiu się od toksyn pochodzących z rozkładu alkoholu i dymu papierosowego. Dobrym sposobem na poradzenie sobie z bólem głowy są także zimne kompresy i masaż skroni. Domowe metody są bezpieczne i skuteczne, dlatego po leki przeciwbólowe powinniśmy sięgać jedynie w ostateczności.

0 komentarze:

Prześlij komentarz